Založ si blog

Dobro bez zla

Spomenul som si na jeden vtip o dvoch chlapcoch stojacich na balkóne a pľujúcich na ľudí. Dobrý chlapec trafil sedem ľudí a zlý chlapec troch. Čo to znamená ? Dobro opäť zvíťazilo nad zlom 😀 . V poslednej dobe som si predstavoval ako by vyzeral svet, ak by bolo všetko len dobré. Poznali by sme zlo ? A poznali by sme v tomto prípade samotné dobro ?

Nikto sa na mňa zle nepozrie, ja nikomu nič nevyčítam, nikto sa na nikoho nehnevá, každý ma každého rád, štáty prestávajú existovať, ich funkcia zanikla – všade je dobre. Nikto s nikým nevedie spor, susedské spory sú neznáme. Neexistuje žiadna ideológia, názorové nezhody – politické systémy vrátane demokracie neexistujú – veď aj na čo by boli?, ak je všetko dobré a správne. Nie je o čom hlasovať – jednota naberá až mytologický význam. Nie sú ani páni, ani podriadený, každý vie čo má robiť a všetko je správne. Už sa nikdy nik v novinách nedočíta o vražde, o autonehode, o napadnutí ženy mužom, rasová nenávisť neexistuje. Choroby ako ich poznáme dnes neexistujú – umiera vôbec niekto ?  Už nebudú potrebné ani noviny. Veď o čom by písali ak je všetko dobre. Biela je dobrá a čierna tiež – aj dúha je dobrá. Fc Barcelona vs Real Madrid ? Serchio Ramos už nikdy nedostane červenú kartu. Ale  nakoniec sa aj tak príde na to, že šport nie je potrebný – všetko je dobré a každý je víťaz. Ak je všetko dobré môže byť niekto lepší ? Môžu byť inžinieri či magistri ? A existovala by vôbec práca, vzdelanosť či veda ak všetko je dobré ? Potreboval by sa svet zdokonaľovať ? A mali by sme nejaké emócie vôbec?

Nepodporujem zlo, a ani nenavádzam na zle skutky. Ale vedeli by sme bez veci zlých oceniť veci dobre? Od úsmevu blízkych, či vľúdneho slova. Vedeli by sme oceniť šťastný príchod, či vyliečenie sa s choroby, bez toho aby sme vedeli, že to nie je vôbec samozrejmosť ? Veď aké by to bolo udobrenie sa bez predošlej hádky, šport bez náboja, štúdium bez cieľa?  Svet je niekedy protichodný – ale leto potrebuje zimu, slnko dážď, a dobro zlo – chvála bohu, či bohužiaľ. Neviem

 

 

Zodpovednosť Matoviča a Sas za súčastný stav v spoločnosti

06.03.2018

Obyčajný človek Igor Matovič, slobodný a solidárny Richard Sulík, Lucia Nikolsonová, Lubomír Galko (hráči s roku 2012) zvolávajú denne tlačovky na ktorých obviňujú každého, z každej viac »

Netolerujme zločin

26.02.2018

Do nedávnej chvíle som si myslel, že Slovensko je slušná krajina v ktorej sa dá chodiť pokojne po ulici a netreba sa niekoho báť. Že sme krajina v ktorej sa rešpektuje názor občanov vyjadrený viac »

Kto po Zemanovi?

29.01.2018

Voľby v Česku sa skončili. Na jednej strane sa tešia víťazi a na druhej strane smútia porazení. Otvára sa však iná otázka, kto po Zemanovi? Pamätám si na prejav vtedajšieho Českého premiéra viac »

Danko, kriza

Danko: Avizovaný sociálny balíček je úspora z hospodárenia

22.04.2018 13:06

"Na druhej strane je potrebné, a to mi chýba, aby štát ukázal, že sa vie postarať o tých, ktorí pomoc potrebujú a že na Slovensku sa oplatí žiť."

Tibor Gašpar

Gašpar: Róbert Krajmer už nie je vo svojej funkcii

22.04.2018 12:51

Zároveň odmietol interpretáciu, že by Krajmer na mieste vraždy niečo maril.

Plyn, energie, vykurovanie, bývanie

Irán a Španielsko vytvoria pracovnú skupinu pre spoluprácu pri plyne a rope

22.04.2018 11:58

Španielsko je prvou krajinou EÚ, ktorá sa usiluje rozvíjať strategické hospodárske vzťahy v širokom rozsahu v rozhodujúcom odvetví iránskej ekonomiky.

počasie, dieťa, tarzánia, preliezka, leto

Aj na Slovensku je počasie niekedy šialené. Vo Vernári ráno mrzlo, teraz je tam leto

22.04.2018 11:09

Mimoriadne teplé počasie zaznamenali meteorológovia na Slovensku v sobotu 21. apríla.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 25831x
Priemerná čítanosť článkov: 1435x

Autor blogu

Kategórie