Založ si blog

Slovensko pod krídlami anjela

Včera bol opäť jeden zo sviatkov demokracie. Na Slovensku sa konali prezidentské voľby. Je škoda, že svojou voľbou ho oslávila len polovica „oslávencov“ . Víťazom sa stal podnikateľ, filantrop a dobrý anjel Andrej Kiska. Svojím víťazstvom ukončil sen premiéra Roberta Fica o prezidentskom kresle.

Mapa slovenska sa včera výrazne zmenila. Vytratila sa z nej červená farba s ktorou ohuroval SMER slovensko po voľbách v roku 2012. Teraz už istý budúci prezident Andrej Kiska ju zafarbil výrazne na modro, či.? Socialisti majú svoju červenú farbu, pravičiari modrú – vraj modrá je dobrá (voda áno, politika u nás je na tom horšie). Extrémistom sme prisúdili hnedú (urážka pôdy), ale predsa len ich nejak musíme rozlíšiť.Mali by sme vymyslieť farbu, aj pre nezávislých kandidátov. Pre budúceho prezidenta je modrá urážka. Táto pekná farba, bola v minulosti už dosť pošliapaná a potrebovala by dobre vyčistiť. Mohol by to skúsiť tretí v poradí Radoslav Procházka. Veď ako modrí pomohli Andrejovi Kiskovi ku prezidentskému kreslu ? Možno výberom kandidáta 😀 .Pavol Frešo by prehlásil asi aj nafukovaciu Anču za víťazstvo opozície, alebo aj často spomínané vrece zemiakov.

A čo s volieb vyplýva ? Ľudia chcú novu nádej. Ľavá strana politického spektra, si napriek prehre udržala svoj potenciál a pravá strana volá po očiste.Róbert Fico by mal prehodnotiť svoju politickú činnosť. Výkričník dajme najme k vyjadreniam a činom ku maďarskej menšine.Výsledky v obvodoch Komárno a Dunajská Streda nech mu slúžia k výstrahe. Nikde nie je napísane že sa to nerozšíri aj na sever. Tých pár červených škvŕn čo zanechal na krídlách anjela neznamenajú nič. Predsa len je to dobrý anjel 😀 (aspoň nech bude najbližších 5 rokov).

Košice sú správnou voľbou, Bratislava prišla o možnosť mať doma reprezentáciu navždy pred rokmi

22.05.2018

Bratislava či Košice? Áno sú to mestá, ktoré o rok budú poriadať svetový šampionát v hokeji. Dnes padlo rozhodnutie, že naša reprezentácia odohrá svoje skupinové zápasy v Košiciach. Rozhodnutie viac »

Súdnosť Štefana Harabína životopis, či súbor príbehov ?

01.05.2018

Keď sa sudca najvyššieho súdu Štefan Harabín vyjadril, že pripravuje svoje pamäte neočakával som, že vyjdu tak skoro. A tak sa mi pri jednej zo svojích štandardných návštev kníhkupectva viac »

Zodpovednosť Matoviča a Sas za súčastný stav v spoločnosti

06.03.2018

Obyčajný človek Igor Matovič, slobodný a solidárny Richard Sulík, Lucia Nikolsonová, Lubomír Galko (hráči s roku 2012) zvolávajú denne tlačovky na ktorých obviňujú každého, z každej viac »

Aký je rozdiel medzi liekmi a výživovými doplnkami

Pri chaotickom brexite sa Britom môžu rýchlo minúť lieky

21.08.2018 13:46

Nemocniciam vo Veľkej Británii sa môžu minúť lieky v prípade neriadeného, chaotického brexitu bez dohody.

Hassan Rúhání

Irán oznámil, že posilní svoju armádu a predstavil novú stíhačku

21.08.2018 13:41

Rúhání americké sankcie proti Iránu prirovnal k americkej obchodnej vojne s Čínou a k novým americkým clám na niektoré tovary z Turecka a krajín EÚ.

pepsi, pepsico, kola

Karlovarské minerální vody môžu prevziať aktíva PepsiCo na Slovensku

21.08.2018 13:34

Protimonopolný úrad udelil skupine Karlovarské minerální vody povolenie na získanie licencie a prevzatie aktív spoločnosti PepsiCo na Slovensku.

Jakiw Palij, dozorca koncentračny tabor, nacista

USA deportovali do Nemecka bývalého nacistického dozorcu

21.08.2018 13:33

Palij po 2. svetovej vojne tajil svoju nacistickú minulosť a tvrdil, že bol počas vojny roľníkom a robotníkom v továrni. Podarilo sa mu tak získať americké víza.

davidsk

Myslím teda som

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 32022x
Priemerná čítanosť článkov: 1601x

Autor blogu