Založ si blog

Slovensko pod krídlami anjela

Včera bol opäť jeden zo sviatkov demokracie. Na Slovensku sa konali prezidentské voľby. Je škoda, že svojou voľbou ho oslávila len polovica „oslávencov“ . Víťazom sa stal podnikateľ, filantrop a dobrý anjel Andrej Kiska. Svojím víťazstvom ukončil sen premiéra Roberta Fica o prezidentskom kresle.

Mapa slovenska sa včera výrazne zmenila. Vytratila sa z nej červená farba s ktorou ohuroval SMER slovensko po voľbách v roku 2012. Teraz už istý budúci prezident Andrej Kiska ju zafarbil výrazne na modro, či.? Socialisti majú svoju červenú farbu, pravičiari modrú – vraj modrá je dobrá (voda áno, politika u nás je na tom horšie). Extrémistom sme prisúdili hnedú (urážka pôdy), ale predsa len ich nejak musíme rozlíšiť.Mali by sme vymyslieť farbu, aj pre nezávislých kandidátov. Pre budúceho prezidenta je modrá urážka. Táto pekná farba, bola v minulosti už dosť pošliapaná a potrebovala by dobre vyčistiť. Mohol by to skúsiť tretí v poradí Radoslav Procházka. Veď ako modrí pomohli Andrejovi Kiskovi ku prezidentskému kreslu ? Možno výberom kandidáta 😀 .Pavol Frešo by prehlásil asi aj nafukovaciu Anču za víťazstvo opozície, alebo aj často spomínané vrece zemiakov.

A čo s volieb vyplýva ? Ľudia chcú novu nádej. Ľavá strana politického spektra, si napriek prehre udržala svoj potenciál a pravá strana volá po očiste.Róbert Fico by mal prehodnotiť svoju politickú činnosť. Výkričník dajme najme k vyjadreniam a činom ku maďarskej menšine.Výsledky v obvodoch Komárno a Dunajská Streda nech mu slúžia k výstrahe. Nikde nie je napísane že sa to nerozšíri aj na sever. Tých pár červených škvŕn čo zanechal na krídlách anjela neznamenajú nič. Predsa len je to dobrý anjel 😀 (aspoň nech bude najbližších 5 rokov).

Kto po Zemanovi?

29.01.2018

Voľby v Česku sa skončili. Na jednej strane sa tešia víťazi a na druhej strane smútia porazení. Otvára sa však iná otázka, kto po Zemanovi? Pamätám si na prejav vtedajšieho Českého premiéra viac »

Regnum Hungariae – pred vznikom kráľovstva, zaujatie vlasti – honfoglalás

24.01.2018

Vzniku Uhorského kráľovstva predchádzali dve dôležité udalosti, bez ktorých by to nebolo možné. A to ako prvé príchod Maďarov do oblasti Karpatského oblúka okolo rokov 885-886, a samozrejme viac »

  Regnum Hungariae

18.12.2017

Regnum Hungariae, Königreich Hungarn, Magyar Királyság, Kraljevina Ugarska, Regatul Ungariei, Uhorské kráľovstvo. 1000-1920. Kráľovstvo ktoré sa stalo na viac ako 900 rokov domovom pre Maďarov, viac »

USA Florida škola streľba útočník súd cruz

Žena v januári upozornila FBI na rastúci arzenál strelca z Floridy, odignorovali ju

24.02.2018 21:15

Žena blízka tínedžerovi, ktorý na floridskej strednej škole zabil 17 ľudí, upozornila začiatkom roka na jeho výbušnú povahu a že sa podľa vlastných slov obávala, že "vojde do školy a jednoducho to tam vystrieľa".

Vasilij Nebenzja

Sýria si na 30 dní vydýchne, BR OSN schválila rezolúciu o prímerí

24.02.2018 20:48, aktualizované: 21:52

Za rezolúciu, ktorej cieľom je umožniť humanitárnu pomoc pre civilistov, hlasovalo všetkých 15 členov Bezpečnostnej rady OSN.

Prostitútka, prostitúcia

21 pracovníkov Červeného kríža si platilo za sexuálne služby

24.02.2018 20:05

Kódex správania MVČK od roku 2006 výslovne zakazuje svojim pracovníkom platenie za sexuálne služby.

počasie, leto, teplo, horúčavy,

Najväčší nárast teplôt hrozí v najbližších desaťročiach Viedni či Prahe

24.02.2018 19:45

Obyvatelia európskych veľkomiest sa podľa vedcov majú pripraviť na častejšie suchá, ničivejšie záplavy a podstatne vyššie teploty počas letných horúčav.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 20792x
Priemerná čítanosť článkov: 1300x

Autor blogu

Kategórie