Založ si blog

Slovensko pod krídlami anjela

Včera bol opäť jeden zo sviatkov demokracie. Na Slovensku sa konali prezidentské voľby. Je škoda, že svojou voľbou ho oslávila len polovica „oslávencov“ . Víťazom sa stal podnikateľ, filantrop a dobrý anjel Andrej Kiska. Svojím víťazstvom ukončil sen premiéra Roberta Fica o prezidentskom kresle.

Mapa slovenska sa včera výrazne zmenila. Vytratila sa z nej červená farba s ktorou ohuroval SMER slovensko po voľbách v roku 2012. Teraz už istý budúci prezident Andrej Kiska ju zafarbil výrazne na modro, či.? Socialisti majú svoju červenú farbu, pravičiari modrú – vraj modrá je dobrá (voda áno, politika u nás je na tom horšie). Extrémistom sme prisúdili hnedú (urážka pôdy), ale predsa len ich nejak musíme rozlíšiť.Mali by sme vymyslieť farbu, aj pre nezávislých kandidátov. Pre budúceho prezidenta je modrá urážka. Táto pekná farba, bola v minulosti už dosť pošliapaná a potrebovala by dobre vyčistiť. Mohol by to skúsiť tretí v poradí Radoslav Procházka. Veď ako modrí pomohli Andrejovi Kiskovi ku prezidentskému kreslu ? Možno výberom kandidáta 😀 .Pavol Frešo by prehlásil asi aj nafukovaciu Anču za víťazstvo opozície, alebo aj často spomínané vrece zemiakov.

A čo s volieb vyplýva ? Ľudia chcú novu nádej. Ľavá strana politického spektra, si napriek prehre udržala svoj potenciál a pravá strana volá po očiste.Róbert Fico by mal prehodnotiť svoju politickú činnosť. Výkričník dajme najme k vyjadreniam a činom ku maďarskej menšine.Výsledky v obvodoch Komárno a Dunajská Streda nech mu slúžia k výstrahe. Nikde nie je napísane že sa to nerozšíri aj na sever. Tých pár červených škvŕn čo zanechal na krídlách anjela neznamenajú nič. Predsa len je to dobrý anjel 😀 (aspoň nech bude najbližších 5 rokov).

Košice sú správnou voľbou, Bratislava prišla o možnosť mať doma reprezentáciu navždy pred rokmi

22.05.2018

Bratislava či Košice? Áno sú to mestá, ktoré o rok budú poriadať svetový šampionát v hokeji. Dnes padlo rozhodnutie, že naša reprezentácia odohrá svoje skupinové zápasy v Košiciach. Rozhodnutie viac »

Súdnosť Štefana Harabína životopis, či súbor príbehov ?

01.05.2018

Keď sa sudca najvyššieho súdu Štefan Harabín vyjadril, že pripravuje svoje pamäte neočakával som, že vyjdu tak skoro. A tak sa mi pri jednej zo svojích štandardných návštev kníhkupectva viac »

Zodpovednosť Matoviča a Sas za súčastný stav v spoločnosti

06.03.2018

Obyčajný človek Igor Matovič, slobodný a solidárny Richard Sulík, Lucia Nikolsonová, Lubomír Galko (hráči s roku 2012) zvolávajú denne tlačovky na ktorých obviňujú každého, z každej viac »

kolumbia

Kolumbijčania si volia nového prezidenta, vystrieda oceňovaného Santosa

27.05.2018 11:09

V prvom kole sa uchádza o hlasy sedem kandidátov, nie je však isté, že niektorý z nich získa potrebnú nadpolovičnú väčšinu.

Rekonštrukcia Bajkalskej ulice

V Bratislave opravujú ďalšie cesty, pripravte sa na zdržania

27.05.2018 10:04

Od utorka nervy vodičov otestuje rekonštrukcia už tak kolabujúcej Račianskej ulice.

Libra, Veľká Británia

Rast britskej ekonomiky sa takmer zastavil

27.05.2018 09:00

Ekonomika Veľkej Británie v prvom štvrťroku medzikvartálne posilnila iba o 0,1 percenta pre slabé výdavky domácností a podnikateľské investície.

VENEZUELA-USA/

Američan väznený takmer dva roky vo Venezuele je už doma

27.05.2018 08:53

Donald Trump v Bielom dome privítal Američana, ktorého spolu so ženou väznili dva roky vo Venezuele.

davidsk

Myslím teda som

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 30114x
Priemerná čítanosť článkov: 1506x

Autor blogu