Založ si blog

Slovensko pod krídlami anjela

Včera bol opäť jeden zo sviatkov demokracie. Na Slovensku sa konali prezidentské voľby. Je škoda, že svojou voľbou ho oslávila len polovica „oslávencov“ . Víťazom sa stal podnikateľ, filantrop a dobrý anjel Andrej Kiska. Svojím víťazstvom ukončil sen premiéra Roberta Fica o prezidentskom kresle.

Mapa slovenska sa včera výrazne zmenila. Vytratila sa z nej červená farba s ktorou ohuroval SMER slovensko po voľbách v roku 2012. Teraz už istý budúci prezident Andrej Kiska ju zafarbil výrazne na modro, či.? Socialisti majú svoju červenú farbu, pravičiari modrú – vraj modrá je dobrá (voda áno, politika u nás je na tom horšie). Extrémistom sme prisúdili hnedú (urážka pôdy), ale predsa len ich nejak musíme rozlíšiť.Mali by sme vymyslieť farbu, aj pre nezávislých kandidátov. Pre budúceho prezidenta je modrá urážka. Táto pekná farba, bola v minulosti už dosť pošliapaná a potrebovala by dobre vyčistiť. Mohol by to skúsiť tretí v poradí Radoslav Procházka. Veď ako modrí pomohli Andrejovi Kiskovi ku prezidentskému kreslu ? Možno výberom kandidáta 😀 .Pavol Frešo by prehlásil asi aj nafukovaciu Anču za víťazstvo opozície, alebo aj často spomínané vrece zemiakov.

A čo s volieb vyplýva ? Ľudia chcú novu nádej. Ľavá strana politického spektra, si napriek prehre udržala svoj potenciál a pravá strana volá po očiste.Róbert Fico by mal prehodnotiť svoju politickú činnosť. Výkričník dajme najme k vyjadreniam a činom ku maďarskej menšine.Výsledky v obvodoch Komárno a Dunajská Streda nech mu slúžia k výstrahe. Nikde nie je napísane že sa to nerozšíri aj na sever. Tých pár červených škvŕn čo zanechal na krídlách anjela neznamenajú nič. Predsa len je to dobrý anjel 😀 (aspoň nech bude najbližších 5 rokov).

Košice sú správnou voľbou, Bratislava prišla o možnosť mať doma reprezentáciu navždy pred rokmi

22.05.2018

Bratislava či Košice? Áno sú to mestá, ktoré o rok budú poriadať svetový šampionát v hokeji. Dnes padlo rozhodnutie, že naša reprezentácia odohrá svoje skupinové zápasy v Košiciach. Rozhodnutie viac »

Súdnosť Štefana Harabína životopis, či súbor príbehov ?

01.05.2018

Keď sa sudca najvyššieho súdu Štefan Harabín vyjadril, že pripravuje svoje pamäte neočakával som, že vyjdu tak skoro. A tak sa mi pri jednej zo svojích štandardných návštev kníhkupectva viac »

Zodpovednosť Matoviča a Sas za súčastný stav v spoločnosti

06.03.2018

Obyčajný človek Igor Matovič, slobodný a solidárny Richard Sulík, Lucia Nikolsonová, Lubomír Galko (hráči s roku 2012) zvolávajú denne tlačovky na ktorých obviňujú každého, z každej viac »

donald trump

Trump mal odpovedať na otázky vyšetrovateľa Muellera, ale neposlal ich

16.11.2018 21:40

Americký prezident novinárom povedal, že na zaslané otázky "poľahky odpovedal".

košice, protest

Košický protest: Generácia Novembra '89 odovzdala štafetu mladším

16.11.2018 20:42

Okolo tisíc účastníkov protestného zhromaždenia v Košiciach si uctilo pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

tump

Trump udelil medailu slobody Elvisovi, kontroverzne aj Adelsonovej

16.11.2018 20:24

Americký prezident udelil najvyššie civilné vyznamenanie Spojených štátov siedmim osobnostiam.

železnica, koľalnice

Pri železničnej zastávke v Bratislave vyhasol život muža

16.11.2018 19:21

Život neznámeho muža vyhasol krátko po 16.30 h v blízkosti železničnej zastávky Bratislava-Vinohrady v smere do Senca.

davidsk

Myslím teda som

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 34314x
Priemerná čítanosť článkov: 1716x

Autor blogu